Rynek pracy w województwie opolskim jest dynamiczny i ulega ciągłym zmianom. Aby poznać aktualną sytuację na tym rynku, przeprowadziliśmy analizę najbardziej poszukiwanych zawodów i branż w okresie od lutego do marca tego roku. W tym artykule przedstawimy wyniki naszej analizy oraz omówimy, jakie zawody i branże cieszą się obecnie największym zainteresowaniem pracodawców w regionie.

Dominującym portalem pod względem wystawianych ofert pracy jest olx.pl. Na drugim miejscu znajduje się pracuj.pl. Warto także wspomnieć o mniej popularnym portalu jakim jest jobdesk.pl, który cały czas zyskuje popularność. Na tym portalu możemy znaleźć najwięcej ofert z kategorii obsługi klienta z językami obcymi. Na naszej stronie internetowej również znajdziecie podobne oferty:

https://b06.paretti.pl/praca/pracownik-telefonicznej-obslugi-klienta-74892/
https://b06.paretti.pl/praca/specjalista-ds-procesow-ksiegowych-z-jezykiem-niemieckim-59861/
https://b06.paretti.pl/praca/wsparcie-it-z-jezykiem-francuskim-59848/

W marcu nastąpił sześcioprocentowy wzrost ofert pracy w stosunku do lutego. Powiaty z największą liczbą ogłoszeń to Opole, Kędzierzyn-Koźle i Nysa.

Z wykresu możemy odczytać, że liczba ofert w województwie opolskim od grudnia 2022 roku wzrasta. Największy przyrost ofert jest w branży produkcyjnej i logistycznej. Jeśli szukasz pracy lub zmiany dotychczasowego zatrudnienia, to koniecznie zapoznaj się z naszymi ofertami pracy!

https://b06.paretti.pl/praca/operator-maszyn-praca-tymczasowa-61736/
https://b06.paretti.pl/praca/automatyk-utrzymania-ruchu-86549/
https://b06.paretti.pl/praca/mechanik-utrzymania-ruchu-86563/
https://b06.paretti.pl/praca/magazynier-86752/
https://b06.paretti.pl/praca/pracownik-transportu-operator-wozka-widlowego-59829/

Analiza opolskiego rynku pracy została opracowana za pomocą strony ,,jobmarketinsights.com”. Z całą pewnością warto śledzić zmiany na rynku pracy. Pozwoli to poznać największe  potrzeby pracodawców i pomóc w znalezieniu najlepszej oferty dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *