BENEFITY 2022 a może i już 2021 ?– w PARETTi tak! Latem wprowadziliśmy 38h tydzień pracy który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród naszych pracowników a do tego miód dla mnie jako młodej mamy- ELASTYCZNE GODZINY PRACY i hybrydowy system pracy. 

W poniższym artykule postaram się przedstawić aktualne stanowisko firm/ przedsiębiorców do pozapłacowych dodatków za pracę czyli tzw. benefitów. Czyli:

 

Zacznę od tego co skłoniło nas do przybliżenia tego tematu i zgłębienia się w jego aktualność. 

Otóż zaczęło się od zapytania skierowanego w naszą stronę przez jednego z naszych klientów, ,,co możemy zrobić aby nasza oferta była bardziej atrakcyjna na rynku pracy?’’. Bardzo cieszy nas fakt że jesteśmy nie tylko firmą która zaspokaja potrzeby naszych klientów w zakresie kadrowym ale również traktują nas jako specjalistów rynku pracy i partnerów biznesowych.

Benefit- krótko mówiąc, jest czymś co sprawia że ludzie chętniej pracują i jest im po prostu miło. Wiadomo że pewnie ilu ludzi tyle pomysłów na niematerialne dodatki do wynagrodzenia. W związku z tym budowanie zaangażowania w firmie jest bardzo trudną kwestią do realizacji. Najlepszym sposobem na zaangażowanie pracowników jest pokazanie przez kierownictwo swojego zaangażowania. 

 

Przykłady benefitów zmieniają się adekwatnie do zmian zachodzących nie tylko w naszych firmach ale też w związku z tym co dzieje się aktualnie w naszym kraju i na świecie. Najlepszym przykładem są ostatnie dwa lata. W dobie ,,koronawirusa’’ największą wartość ma zapewnienie pracownikowi bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz ewentualna pomoc w przypadku  choroby, stąd najbardziej pożądane obecnie na rynku benefity to:

 

Benefity które są już ważne albo dopiero będą mieć znaczącą rolę na przełomie roku 2021/2022 to:

 

Istnieje również spora liczba benefitów które przez kilka dobrych lat gościły na rynku ale powoli ustępują miejsca bardziej innowacyjnym rozwiązaniom. 

 

W PARETTi oprócz wspomnianych wcześniej głównych i najważniejszych benefitach (38h tydzień pracy oraz elastyczne godziny pracy) mamy również kilka innych fajnych rozwiązań które od lat działają nieustannie w firmie:

Musimy jednak pamiętać że benefity są  zawsze mile widziane ale pod jednym bardzo ważnym warunkiem: wynagrodzenie pracownika zaspokaja jego podstawowe potrzeby! Jeżeli pensja jest za mała i pracownikowi ledwo starcza od 10tego do 10tego to żadna karta multisport, spotkanie integracyjne z pracy czy owocowe dni nie są w stanie mu tego wynagrodzić.  W tym przypadku rozmowy szef-pracownik i analiza wynagrodzeń do kosztów życia ukierunkuje nas na weryfikację rzeczywistości- benefit czy podwyżka wynagrodzenia?

Ze swojej strony powiem że benefitem który nie ma ram czasowych jest słowo dziękuję, dobra robota. Niby banalne ale wydaje mi się że dla każdego pracownika znaczy wiele. 

Every Small Step Matters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *