Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu – CSR? 

Corporate Social Responsibility,  to nic innego jak odpowiedzialność biznesu za to jaki ma wpływ na społeczeństwo i jego funkcjonowanie. 

Wedle tej koncepcji, przedsiębiorstwo w trakcie budowania biznesowej strategii, w której kluczowy jest wymiar ekonomiczny, uwzględnia się również:

CSR tłumaczony może być na wiele różnych sposobów, jednak jego istotę oddaje poniższe opracowanie (aut: Martyna Musiał, Łukasz Kubacki):

Należy rozróżnić CSR od PR i kluczowe jest tutaj słowo “strategia”. 

 1. W przypadku PR działania firmy mogą być jednorazowe i niesystematyczne,
 2. Natomiast w przypadku CSR ma miejsce ‘wizja’ przedsiębiorstwa – stały plan działania, który uwzględnia wspomniane wyżej interesy społeczne.

Paretti a społeczna odpowiedzialność biznesu – od 2020 roku na stałe w naszą strategię mamy wpisane elementy CSR!

 1. Odpowiedzialność wobec pracowników:

  • ten element jest szczególnie istotny w naszym działaniu, gdyż jako agencja pracy musimy szczególnie dbać o przestrzeganie praw człowieka, oraz stosowanie pozytywnych praktyk z zakresu pracy – nie dopuszczać do dyskryminacji, dbać o bezpieczeństwo BHP,
  • inwestujemy w rozwój pracowników, poprzez liczne szkolenia, warsztaty, wyjazdy integracyjne
  • dbamy o zdrowie pracowników – wspólnie angażujemy się w akcje prozdrowotne, np poprzez udział we wspólnym bieganiu w ramach Wings For Life, czy szkoleniach ze specjalistami z zakresu zdrowego stylu życia

 1. Odpowiedzialność wobec klienta

Wobec naszych klientów zawsze zachowujemy najwyższe standardy (współpraca oparta na wzajemnym poszanowaniu, lojalności, zgodna z przepisami prawa i zawartymi umowami)

 1. Odpowiedzialność wobec środowiska

Od kilku miesięcy wdrażamy innowacyjne rozwiązanie – aplikację na telefon, dzięki czemu znacznie ograniczamy wykorzystanie materiałów biurowych, oraz wyjazdów, przez co przyczyniamy się do ochrony zasobów

 1. Odpowiedzialność wobec ludności lokalnej

Spotkaliśmy się w literaturze z określeniami, że Społeczna Odpowiedzialnośc Biznesu to przede wszystkim dodatkowe koszty, które mogą wpłynąć na lepszy wizerunek przedsiębiorstwa.

W naszej opinii działania związane z  CSR niosą wyłącznie pozytywne skutki i zdecydowanie służą rozwojowi przedsiębiorstwa,  poprzez:

Proponowane artykuły


Czytaj Więcej


Czytaj Więcej


Czytaj Więcej