Dzień dobry, nazywam się Anna Mazur i na co dzień pracuję w firmie rekrutacyjnej PARETTi, do której zgłaszają się rzesze studentów, uczniów, czy słuchaczy poszukujący pracy dorywczej, stażu czy praktyk. Jestem absolwentką Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Podczas studiów odbywałam praktyki zawodowe, a także podejmowałam się różnych prac dorywczych. Uważam, że dzięki tym doświadczeniom nauczyłam się bardzo dużo i w efekcie finalnym było mi łatwiej podjąć zatrudnienie po zakończeniu studiów. 

 

Dlaczego praca podczas studiów jest ważna?

 

 

 

 

 

 

 

Moje doświadczenia podczas pracy na studiach:

Sama jestem absolwentką Politechniki Opolskiej. Na studia do Opola przyjechałam z czterema koleżankami. Podczas studiów tylko mi udało się znaleźć pracę, dzięki której mogłam odciążyć budżet rodziców. Praca, którą wykonywałam dała mi szansę na poznanie wielu ciekawych osób i nawiązania cennych kontaktów. Natomiast moje koleżanki nie miały takiej możliwości. Co najważniejsze z naszej czwórki tylko ja po zakończeniu edukacji zostałam w Opolu.

 

Pomysł na cenną inicjatywę dla regionu, studentów i pracodawców:

W związku z tym, zrodził się pomysł na inicjatywę, która ułatwi osobom uczącym się znalezienie praktyk, stażu, czy zatrudnienia w trakcie lub po odebraniu dyplomu. Jestem koordynatorem konkursu “Firma solidarna ze studentami”.  Efektem finalnym konkursu, który zainicjowaliśmy wspólnie z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Instytutem Ekonomii i Finansów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Szkołą Cosinus, ma być wykaz firm, które są przyjazne dla osób uczących się, poprzez umożliwianie im pracy, którą mogą pogodzić z nauką, a także poprzez oferowanie staży i praktyk. 

Konkurs ma niezwykle ważne znaczenie dla regionalnego rynku pracy, szczególnie, że został zainicjowany w czasie trwania pandemii Covid-19. O jego znaczeniu świadczy fakt, że patronat honorowy objęli:

 

Zapytaliśmy przypadkowych studentów o ich opinie:

 

Nazywam się Ania. Na co dzień studiuję w Opolu. Mój plan zajęć pozwala mi na połączenie nauki z pracą dodatkową. Interesuję się marketingiem. Po długich poszukiwaniach, udało mi się znaleźć staż, dzięki któremu mogę rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać doświadczenie, a co najważniejsze poznałam wielu ludzi, którzy wspierają mnie w moim rozwoju. 

 

Nazywam się Marcin. Na co dzień studiuję informatykę. Dzięki pracy dodatkowej rozwijam się, zdobywając cenne doświadczenie, tym samym odciążam budżet moich rodziców. Dodatkowo pozyskałem wiele cennych kontaktów, które na pewno zaowocują w przyszłości.

 

Nazywam się Piotrek. Tak jak Marcin studiuję informatykę. Dzięki odbytym praktykom, udało mi się nawiązać współpracę z Pracodawcą, dzięki czemu jestem bardziej niezależny finansowo od moich rodziców i mogę inwestować w swój dalszy rozwój. Najważniejszym aspektem mojej pracy jest fakt, że udało mi się zdobyć doświadczenie i uzyskać cenną wiedzę od wieloletnich praktyków.  

 

Absolwenci opolskich uczelni są pochłaniani przez ościenne metropolie. Jeżeli Państwa firma oferuje jakiekolwiek zatrudnienie dla osób uczących się, bądź też absolwentów, to zapraszam serdecznie do udziału w konkursie. Odwróćmy wspólnie ten trend i pokażmy studentom, że na Opolszczyźnie też można rozwijać swoje skrzydła i zdobyć zatrudnienie!

Zgłoszenia przyjmowanie są na stronie:  https://firmasolidarnazestudentami.pl/formularz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *