W szybko zmieniającym się świecie zmienia się również codziennie branża HR.      

PARETTI chcąc być cały czas na bieżąco miało świetną okazję, aby pojechać na dwudniowe wydarzenie w Warszawie – na konferencję STABILNY HR, która przeznaczona jest dla kadry zarządzającej, dyrektorów oraz specjalistów w zakresie rekrutacji, którzy codziennie mierzą się z wyzwaniem znalezienia odpowiedniej kadry do swoich organizacji.

 

CZEGO SIĘ DOWIEDZIELIŚMY?

Podczas konferencji omówione zostały najnowsze trendy w branży HR – jak rozwija się rynek pracy w dzisiejszych czasach i jak możemy nadążyć za tymi zmianami. Prelegentami byli przedstawiciele wiodących firm, takich jak: GOFAIR, FREE NOW for Bussines, Coca-Cola HBC, Samsung Electronics Polska oraz wielu, wielu innych. Wysłuchać można było wypowiedzi wielu liderów w branży HR i Biznesu, takich jak m.in.: Dorota Wellman, Marta Klepka, Joanna Malinowska-Parzydło, Małgorzata Ohme, Marek Kamiński, Maciej Kawecki, Beata Mosór-Szyszka.

HR, branża HR

Podczas wydarzenia poruszone zostały następujące zagadnienia:

 

CO BYŁO GŁÓWNĄ IDEĄ?

Główną ideą konferencji było podzielenie się oraz omówienie przyszłości w działach rekrutacyjnych oraz organizacjach. 

Uczestnicy mogli zobaczyć jak w niedługim czasie może zmienić się chociażby sam proces rekrutacyjny – mowa o Metaversum. Według raportu Gartnera do 2026 roku 25% ludzkości będzie spędzało w Metaversum przynajmniej jedną godzinę, z czego 85% w sektorze zatrudnienia. Wszystko jest spowodowane tym, że pracownicy lub potencjalni pracownicy (według statystyk) coraz bardziej boją się rozmawiać z pracodawcą osobiście. Dlatego też powyższe rozwiązanie w tej sytuacji wydaje się być idealne. W jednej z amerykańskich firm metoda ta znalazła zastosowanie i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. 

Był to jeden z licznych przykładów informacji oraz ciekawostek, które udało się nam usłyszeć na konferencji. 

Mogliśmy również posłuchać między innymi o tym jak prawidłowo budować swoją markę osobistą, jakie istnieją modele zarządzania personelem oraz jakie są plusy i minusy każdego z poszczególnych, w jaki sposób technologia może mieć swoje złe zastosowania oraz przede wszystkim o przydatnych narzędziach rekrutacyjnych, które znajdują zastosowanie w działach rekrutacyjnych. 

 

JAKIE SĄ NASZE WRAŻENIA?

Bez wątpienia było to bardzo cenne wydarzenie z którego można było wyciągnąć wiele wskazówek, ciekawostek oraz strategii, które bez wątpienia można wdrożyć do swoich organizacji. Dlatego każdy, kto jest głodny nowinek branżowych, interesujących narzędzi oraz zakładanych planów przyszłościowych – zdecydowanie powinien wziąć udział w tym wydarzeniu!                                                                                                 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *