Legalizacja zatrudnienia
całkowicie zdalnie

Wniosek o wydanie oświadczenia o powierzeniu pracy/Zezwolenia wystawiamy niezwłocznie.

Legalizacja zatrudnienia cudzoziemców

Deficyt kadry pracowniczej spędza sen z powiek niejednej firmie. Idealnym rozwiązaniem na utrzymanie wydajności produkcji jest zatrudnienie cudzoziemców, którzy coraz liczniej podejmują się pracy w naszym kraju. Aktualnie zezwolenie na pobyt w Polsce posiada około 460 tyś. obcokrajowców. Dla wielu osób może się to okazać nie lada wyzwaniem. Skomplikowane przepisy i długie oczekiwanie na infolinii w urzędach może skutecznie zniechęcić.
Warto, więc przekazać te zadania profesjonalistom. 

Na czym polega legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców?

Aby cudzoziemiec mógł legalnie pracować na terenie Polski musi posiadać:

  • legalny pobyt
  • dokument legalizujący pracę

Jak się okazuje legalne zatrudnienie cudzoziemca nie jest wcale takie proste.

Jest to często skomplikowany proces, który wymaga indywidualnego podejścia do każdego z przypadków.

Aktualnie kary za nielegalne powierzenie pracy na terenie Polski wynoszą od 1 tys. do nawet 30 tys. dla Pracodawcy. W takim przypadku zostaje również ukarany cudzoziemiec, który poza karą grzywny zostaje także deportowany z Polski.

Nasz zespół PARETTi na co dzień zajmuje się legalizacją pobytu i pracy naszych pracowników. Codziennie analizujemy nowe przypadki i wspieramy naszych pracowników, a także ich rodziny w uzyskaniu odpowiednich dokumentów. Zajmujemy się m.in. zatrudnianiem pracowników z Ukrainy oraz obywateli innych wschodnich Państw.

Co to jest leasing pracowniczy?

W ramach współpracy na zasadzie leasingu pracowniczego nasi klienci otrzymują tę usługę w pakiecie.

Nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą w publikowanych na naszej stronie artykułach:

Nasz zaprzyjaźniony adwokat Waldemar Sokołowski z kancelarii Bialic i Sokołowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów s.c. w swoim artykule omawia możliwości podejmowania pracy w Polsce przez obywateli Ukrainy po wejściu w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Sprawdź czy w 100% zatrudniasz legalnie !!!

legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców - PARETTi Opole

Na czym polega legalizacja zatrudnienia cudzoziemców?

Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców jest to bardzo obszerne pojęcie, regulowane przez szereg przepisów prawnych, które wymagają od specjalistów tej dziedziny ciągłego uaktualniania swojej wiedzy. Nasz spec od legalnego zatrudnienia cudzoziemców na terenie RP Maksym Alekseienko w swoim artykule pt. “Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce – zmiany w 2022“ przedstawia zmiany, które weszły w życie na początku 2022 roku.

W artykule naszej koleżanki Kamili Kamuś przeczytasz m.in. o tym ile trwa proces legalizacji zatrudnienia i pobytu w Polsce, a także jaki jest koszt wyrobienia pozwoleń. Dowiesz się więcej również nt. oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi, zezwolenia na pracę typu A, a również na temat karty pobytu.

Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca?

W przypadku usługi rekrutacji, dla klientów którzy chcą zatrudnić obcokrajowca, ale nie wiedzą jak to zrobić, polecamy naszego zaprzyjaźnionego partnera – Shiftme HR– firmę, która zajmuje się legalizacją pracy i pobytu pracowników klienta, reprezentując go przed właściwymi organami. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z legalizacją zatrudnienia i pobytu, ale potrzebujesz rzetelnych informacji, popartych przykładami z życia- szukasz po prostu informacji nt. legalizacji w pigułce – na stronie shiftme.hr możesz kupić także ebook, który opisuje jak od A do Z wygląda proces legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

Posiadamy wiele ofert pracy dla cudzoziemców na terenie Polski.

Skontaktuj się z nami lub zostaw na swoje CV, klikając w link do formularza.

Jakie dokumenty pozwalają cudzoziemcom na legalny pobyt i pracę

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy

Oświadczenie o zgodzie na wykonywanie pracy dla cudzoziemca to dokument, o który może się ubiegać tylko pracodawca. Ważny jest w połączniu z dokumentem legalizującym pobyt i wyłącznie dla obywateli: Ukrainy, Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Rosji. Z tym dokumentem legalnie można pracować nie dłużej niż 6 miesięcy w ciągu roku.

Zezwolenie na pracę typu A

Zezwolenie na pracę to wniosek, o który może się ubiegać wyłącznie pracodawca i jest ważny tylko w połączeniu z dokumentem legalizującym pobyt cudzoziemca w Polsce. Wydawany jest na okres 3 lat. Po upływie tego czasu można ubiegać się o przedłużenie, jednak nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę!

Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę

O ten dokument może ubiegać się sam pracownik, wymagana jednak będzie współpraca z pracodawcą. Otrzymanie tego zezwolenia uprawnia cudzoziemca do pobytu oraz pracy w Polsce.

Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16

Legalizacja - jak to działa?

5 minut
Usługa legalizacji - zakup
Po zakupie usługi legalizacji w formie oświadczenia, zezwolenia lub karty pobytu rozpoczyna się proces legalizacji.
5 minut
od 15 minut do kilku godzin
Załączniki
Na adres email jest przesyłana lista dokumentów do przygotowania, które zostaną złożone jako załączniki do wniosku. Należy przygotować je zgodnie z listą i je przesłać zwrotnie na adres email. Przygotowanie załączników zajmuje od 15 minut do kilku godzin.
od 15 minut do kilku godzin
1 godzina
Dokumenty
Na podstawie załączników generowane są wniosek oraz pozostałe dokumenty niezbędne do złożenia we właściwym Urzędzie.
1 godzina
od 5 minut do 1 godzina
Podpis elektroniczny
Do firmy na adres email są przesyłane dokumenty oraz upoważnienia do podpisania w wersji elektronicznej.
od 5 minut do 1 godzina
30 minut
Złożenie wniosku
Nasz Pracownik/Pracownica składa wniosek do Urzędu. W zależności do rodzaju zezwolenia jest ono wydawane w przeciągu od 1 dzień do kilku miesięcy. Po otrzymaniu Zezwolenia jest ono przesyłane do Firmy.
30 minut
Obsługa
W zależności do wymagań stawianych przed Pracodawcą w związku z zatrudnieniem Cudzoziemca są uzupełniane informacje o zatrudnieniu/niezatrudnieniu i składane oświadczenia wymagane przez prawo. Jest to niezbędne aby zatrudnienie Cudzoziemca było całkowicie legalne.

Jako firma również zatrudniamy cudzoziemców, a potwierdzeniem jest otrzymane wyróżnienie w konkursie "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom"

dyplom-_Strona_14

Naszym usługom zaufały takie firmy jak

capgemini-logo.png
00005_nutricia_logo.png
pwc-logo.png
Bez-tytulu-2.jpg
pobrane.png

Tak mówią o nas klienci

Co możesz zyskać z PARETTi ?

Nowoczesne rozwiązania

Proces wysyłania dokumentów odbywa się całkowicie zdalnie. Wniosek o oświadczenie wysyłamy w ciągu 2h!

Kompleksowe doradztwo

Dopełniamy wszelkich formalności za Ciebie oraz zapewniamy doradztwo na każdym etapie procesu. Będziemy czuwać nad wyznaczonymi terminami.

Pośrednictwo w kontaktach z urzędami

Utrzymujemy stały kontakt z urzędami, pomogliśmy otrzymać legalną pracę ponad kilkuset cudzoziemcom

Nie czekaj, zatrudniaj cudzoziemców legalnie !

Wypełnij formularz kontaktowy i kliknij przycisk „wyślij”

Nie wiesz od czego zacząć ?

Nasz autorski poradnik jak zatrudnić cudzoziemca to skondensowana pigułka wiedzy dla pracodawców. Przedstawiamy w nim zasady zatrudniania osób z zagranicy. Poruszamy aspekty prawne oraz składek ZUS. Kliknij w obrazek!