Nowy rok – nowa/nowy ja!

Chyba każdy z nas to zna. Wraz z nadchodzącym, nowym rokiem wyznaczamy sobie postanowienia, które mają sprawić, że nasza codzienność będzie lepsza, atrakcyjniejsza, może i nawet wygodniejsza. Pewnie nikogo nie zaskoczymy, że najczęściej planujemy rzucić palenie, chodzić na siłownię, zdrowo się odżywiać czy więcej podróżować. To świetne postanowienia, ale dotyczą głównie naszego życia prywatnego. A co ze sferą zawodową? Przecież jest ona równie ważna i w ogromnym stopniu wpływa na komfort naszej codzienności.

Postanowienia noworoczne to nic innego, jak cele, które sobie stawiamy. Ich odpowiednie sformułowanie może znacznie wpłynąć na poziom motywacji do ich realizacji. Dlatego przystępując do wyznaczania celów, zwłaszcza zawodowych, skorzystajmy z metody SMART. Wtedy będziemy mieć pewność, że jest tak, jak być powinno. Dla tych, którzy nie znają, a może nie pamiętają na czym ona polega, krótkie przypomnienie.

Założeniem jest, aby nasze cele / postanowienia były :

S – specific – sprecyzowane

M – measurable – mierzalne

A – atracctive – atrakcyjne

R – realistic – realne

T – time-based – określone w czasie.

 

A jakie postanowienia na nowy rok możemy sobie wyznaczyć w sferze zawodowej?

Być może warto z nowym rokiem przyjrzeć się naszej codzienności. Może stwierdzimy, że pracujemy zbyt dużo, a może zbyt mało. Może brak nam asertywności lub jesteśmy zbyt wymagający wobec kolegów z pracy. Warte przemyślenia.

 

To tylko kilka przykładów postanowień, które możemy sobie wyznaczyć. Prawda jest taka, że ilu ludzi tyle pomysłów, potrzeb i kierunków działania. Pewne jest jednak, że koniec roku to świetny czas na zatrzymanie się, przeanalizowanie wielu spraw i określenie takich postanowień noworocznych, które ułatwią nam życie i spowodują, że będziemy bardziej szczęśliwi, czego wszystkim życzymy w nadchodzącym roku 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *