Za nami kolejna edycja Akademickich Targów Pracy na Politechnice Opolskiej

PARETTi, jako firma rekrutacyjna wspiera studentów w ich pierwszych oraz kolejnych poczynaniach zawodowych, dlatego i tym razem nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu 🙂

W tym roku prelegentami z naszego ramienia były Daria Jama i Kalina Redel, które od kilku lat działają w obszarze rekrutacji, m.in. z opolskimi przedsiębiorcami.

 

Daria Jama
Kalina Redel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego badania, mającego na celu zweryfikowanie oczekiwań studentów wobec potencjalnych pracodawców oraz pokazującego, które elementy są dla nich najważniejsze przy wyborze danej oferty pracy. Wyniki badań będziemy chcieli omawiać z przedsiębiorcami, tak aby mogli wypracowywać najbardziej atrakcyjne systemy wynagrodzeń i benefitów dla potencjalnych, przyszłych pracowników.

—>>> To niejedyny krok w kierunku studentów, które poczyniło PARETTi. Na dniach zakończyliśmy organizowany przez nas konkurs „FIRMA SOLIDARNA ZE STUDENTAMI”. Dzięki tej inicjatywnie wskazujemy studentom, które firmy są otwarte na staże, praktyki czy zatrudnianie absolwentów.

 

Logo konkursu „FIRMA SOLIDARNA ZE STUDENTAMI”

 

—>>> Jesteśmy także twórcami innowacyjnej aplikacji, dzięki, której osoby uczące się mogą w sposób szybki i prosty otrzymać informację o pracy i za jednym kliknięciem zatwierdzić zlecenie w dogodnym dniu i godzinie. Dajemy możliwość pracy z elastycznym grafikiem i sporo studentów korzysta już u nas z takiego rozwiązania!

 

Aplikacja PARETTi

 

Poza tym omawialiśmy ze studentami wiele ciekawych i przydatnych zagadnień. Na pierwszym planie pojawiła się analiza lokalnego rynku pracy.

Jakie wnioski?

 

 

 

 

 

Rozmawialiśmy także o:

  1. metodach szukania pracy,
  2. CV w kontekście wiarygodności i elementów, których najlepiej w nim unikać,
  3. rozmowie kwalifikacyjnej,
  4. roli mediów społecznościowych w poszukiwaniu pracy,
  5. metodzie hamburgera przydającej się życiu codziennym ale także wtedy, kiedy chcemy poprosić pracodawcę o wyższe wynagrodzenie.

 

Spotkanie zakończyło omówienie benefitów nowej generacji, o których więcej możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule: https://b06.paretti.pl/HR/benefity-na-2022-rok/

 

Już czekamy na kolejne takie wydarzenia, a wszystkim studentom i absolwentom życzymy samych sukcesów i zdobycia w pełni satysfakcjonującej pracy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *